Wydarzenia

ODZNACZONO ZASŁUŻONYCH STRAŻAKÓW

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jarosław Nowosielski odznaczył w Żurominie zasłużonych strażaków z północnego Mazowsza.
Gratulacje odbiera bryg. Józef Dobies. Brązową odznakę otrzymał asp. Andrzej Durzyński
Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

W poniedziałek 22 czerwca przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Żurominie odbyła się uroczystość uhonorowania odznaczeniami zasłużonych strażaków. Do naszego miasta miał przyjechać sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Niestety ze względu na posiedzenie sztabu kryzysowego, spowodowane intensywnymi opadami deszczu, które przeszły przez Polskę wiceminister do Żuromina nie dojechał.
Poniedziałkowa uroczystość, to tak naprawdę odłożony w czasie Dzień Strażaka, który w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa w komendzie obchodzono bardzo skromnie. W Żurominie z rąk Komendanta Wojewódzkiego bryg. Jarosława Nowosielskiego odznaczenia odebrali druhowie z północnego Mazowsza. Wśród nich znaleźli się także strażacy z Żuromina. Złotą Odznakę ,,Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał bryg. Józef Dobies, a Brązową Odznakę ,,Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” asp. Andrzej Durzyński.
KC

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.