OKĘCIE TRIUMFUJE PRZY ŻEROMSKIEGO

Wkra Żuromin nie poprawi w tej rundzie swojego dorobku punktowego. W ostatnim jesiennym meczu ligowym żurominianie ulegli Okęciu Warszawa 2:1.
Tomasz Kamiński to filar zespołu Wkry. fot. fb MKS Wkra Zuromin

Wkra Żuromin na własnym obiekcie podejmowała Okęcie Warszawa. Ekipa gości była zdecydowanym faworytem, ale Wkra mogła pokusić się o punkt. W pierwszej połowie pierwsi gola zdobyli przyjezdni. W 31 minucie do siatki Wkry trafił Bartek Tula. Żurominianie odpowiedzieli sześć minut później. Ekipa Wojciecha Błaszkiewicza wyrównała stan rywalizacji za sprawą Jakuba Karolewskiego. Do przerwy wynik już nie zmienił się.

Po zmianie stron kibice zobaczyli tylko jednego gola. Ostatecznie w 73 minucie spotkania Mateusz Sieciechowicz rozstrzygnął losy spotkania. Niestety dla gospodarzy to goście cieszyli się z bramki. Dała im cenne trzy punkty i trzecią lokatę w lidze na koniec piłkarskiej jesieni. Dzięki temu „Lotnicy” będą mogli wiosną włączyć się o awans do IV ligi. Sprawa drugiego miejsca dającego awans jest otwarta. Pierwsze miejsce wydaje być się już od dawna zarezerwowane dla V-ligowego „PSG”, czyli naszpikowanego gwiazdami KTS-u Weszło. Wkra zajmuje miejsce 14. z jedynie sześcioma punktami. By walczyć o utrzymanie w lidze żurominianie muszą zdecydowanie wzmocnić kadrę i od pierwszego wiosennego spotkania punktować. Czy tak się stanie okaże się wiosną.

Sokół Serock – Unia Warszawa 2:0

Makowianka Maków Maz. – Drukarz Warszawa 2:1

KTS Weszło Warszawa – MKS Ciechanów 3:0

Polonia II Warszawa – Huragan Wołomin 1:0

Żbik Nasielsk – Amator Maszewo      1:0

Wkra Żuromin – Okęcie Warszawa    1:2

PAF Płońsk – Skra Drobin 0:2

Pauza: Nadnarwianka Pułtusk