Informacje Sport

OLDBOY LUTOCIN Z PUCHAREM

To było iście piłkarskie święto w Lutocinie. W sobotę, 19 sierpnia, na stadionie przy ul. Sierpeckiej, odbył się po raz pierwszy turniej piłki nożnej o puchar Oldboy Lutocin. Po zaciętej walce trafił on właśnie do lutocińskiej drużyny oldboyów.

Od godziny 14.00 stadion zaczął tętnić. Wszystkich zebranych witali organizatorzy wydarzenia. Wręczyli oni podziękowania dla sponsorów, dzięki którym możliwe było przygotowanie festynu oraz zakup nagród i pucharów. Okolicznościowe awersy i gromkie oklaski dostali przedstawiciele firm: Paliwex (R. Domżalski), PPHU Rol-Mar (M. Wólf), Wozak (W. Chęciński) Firmy Remontowo-Budowlanej (W. Kaczmarczyk), dzięki którym przygotowano imprezę.

– Niech wygra najlepszy – życzył otwierając spotkanie jeden ze sponsorów, Ryszard Domżalski. W rozmowie z nami podkreślił, że warto wspierać takie inicjatywy, które aktywizują rożne grupy społeczne w miejscowości, dają jedynym możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, drugim (organizatorom) satysfakcję, zaś wszystkim okazję do dobrej zabawy i integracji.

Nim na murawie boiska przy Sierpeckiej pojawiło się 10 drużyn, które rozgrywały ze sobą mecze w dwóch grupach, powitalny utwór zagrała lutocińska Orkiestra Dęta pod batutą Dariusza Szczesiaka.

W grupie A wystąpiły zespoły: Kondzio, Young Boys Lutocin, Betoniarze, Wolni Strzelcy oraz Start Lutocin, zaś w grupie B: Reprezentacja Glinki Cup, Dar Bud Zielona, Red Bull Karniszyn, Łatwe Punkty i Oldboy Lutocin.

W czasie, kiedy drużyny rywalizowały ze sobą, goście i widzowie mogli skorzystać z dostępnych na stadionie atrakcji. O zabawę dla dzieci zadbała „Kraina Imprez”, napoje chłodzące zapewniła miejscowa restauracja „Kredens”, zaś przekąski z grilla, watę cukrową i słodkie wypieki serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lutocinie. Wszystkie stoiska były oblegane, a przygotowane specjały znikały w okamgnieniu. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, a o wodne atrakcje zadbali miejscowi strażacy – było tak słonecznie i gorąco, że przygotowana przez nich kurtyna wodna cieszyła się zainteresowaniem starszych i młodszych uczestników festynu.

Po rozegraniu meczów w grupach, pierwszy półfinał rozegrały drużyny: Reprezentacja Glinki Cup – Start Lutocin 0:0 (2:1K). W tym meczu zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna Reprezentacja Glinki Cup. W drugim półfinale spotkały się dwie drużyny z Gminy Lutocin: Oldboy Lutocin i Young Boys Lutocin, a mecz zakończył się wynikiem 1:0 (gola strzelił Kamil Dobiesz). Finał to spotkanie Oldboy Lutocin – Reprezentacja G.Cup 2:0 (2x Kamil Dobiesz). I tak po zaciętej walce na podium stanęli lutocińscy Oldboye, organizatorzy turnieju, za nimi znalazła się drużyna Reprezentacja Glinki Cup, zaś trzecie miejsce wywalczyli piłkarze ze Startu Lutocin.

Nagrody i puchary wręczali sponsorzy turnieju. Oprócz miejsc na podium przewidziano też inne. I tak MVP turnieju został Kamil Dobiesz (Oldboy Lutocin), bramkarzem turnieju Szymon Czajkowski (Oldboy Lutocin), a królem strzelców Dawid Jakowski (Start Lutocin).

Wyłoniono również z każdej drużyny najlepszego zawodnika, a zostali nimi: Mateusz Dudek (Reprezentacja G.Cup), Mateusz Adamski (Start Lutocin), Michał Wójcik (Young Boys Lutocin), Marcin Grabowski (Oldboy Lutocin).

Po rozgrywkach piłkarskich i wręczeniu nagród zaczęła się potańcówka pod gołym niebem. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Kriss (Krzysztof Dobies).

Gośćmi turnieju, którzy aktywnie dopingowali ulubione zespoły, byli m.in. wójt gminy Jacek Kołodziejski oraz radni powiatu Piotr Kwiatkowski i Ryszard Domżalski,a także przewodniczący Rady Gminy w  Lutocinie Wojciech Góralski.

AO

Zdjęcia AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.