ORLĘTA POGRĄŻYŁY BORUTĘ W OSTATNIEJ KOLEJCE ROZGRYWEK

Porażka ekipy Mariusza Kołakowskiego z Orlętami Baboszewo oraz zwycięstwa zespołów z dołu tabeli sprawiają, że Boruta kończy sezon na 13. pozycji.
Bramkarz Boruty aż cztery razy wyciągał piłkę z sitaki. fot. Michał Osiecki

Boruta Kuczbork do pełni szczęścia potrzebowała jednego punktu. Z nastawieniem gry o pełną pulę, ale koniecznością zdobycia jednego wybrała się do Baboszewa. Tam w spotkaniu z miejscowymi Orlętami chcieli zapewnić sobie grę w A klasie w przyszłym sezonie.

Swój plan piłkarze Mariusza Kołakowskiego realizowali z pełnym powodzeniem przez 30 minut. Gra była wyrównana, żadna ze stron nie potrafiła zarysować przewagi. Ostatni kwadrans pierwszej części gry należał jednak do miejscowych. To oni potrafili swoje trzy akcje zamienić na trzy gole.

W 36 minucie po wyrzucie piłki z autu grę na chwilę oddalili gracze Boruty, ale po zagraniu Zajączkowskiego Piotr Zjadewicz uderzył zza pola karnego i trafił do siatki. Po czterech minutach było już 2:0. Akcję odskrzydlającą przeprowadził Zjadewicz, a pewnym uderzeniem skutecznie wykończył ją Paweł Łączyński. Tuż przed przerwą miejscowi trafili po raz trzeci. Tym razem pierwszy strzał obronił Michalski, ale przy dobitce nie miał szans.

Boruta mimo straty trzech bramek w drugiej połowie chciała powalczyć o punkt. Nie pomogły niestety zmiany w składzie, nie pomogła ambitna walka. Co więcej, to rywale, wykorzystując otwartą grę Boruty, trafili po raz czwarty. Po dośrodkowaniu Gajewskiego piłka trafiła pod nogi Krystiana Odolczyka, a ten ustalił wynik spotkania.

Porażka, przy innych, niekorzystnych dla Boruty wynikach sprawiła, że piłkarze z Kuczborka kończą sezon na 13. pozycji.

Orlęta Baboszewo – Boruta Kuczbork 4:0 (3:0)

Bramki: Zjadewicz 36, 45 min., Łączyński 40 min., Odolczyk 65 min.

Mazowsze Jednorożec – GUKS Krasnosielc 3:0

Korona Karolinowo – Pełta Karniewo 0:2

Rzekunianka Rzekuń – Bartnik Myszyniec 3:1

Orzeł Sypniewo – Wkra Radzanów 3:1

Orzyc Chorzele – Wymakracz Długosiodło 1:2

Opia Opinogóra – GKS Andrzejewo 8:1