Informacje

OSP KRZECZANOWO DĄŻY DO KSRG

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeczanowie dąży do włączenia jej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Poczyniono już w tym kierunku pierwsze kroki.
fot. PSP Żuromin

7 stycznia st.bryg. Adam Dobrosielski – Komendant Powiatowy PSP w Żurominie,  Piotr Kostrzewski – Wójt Gminy Siemiątkowo i dh Robert Rudziński – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczanowie, podpisali trójstronne  porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczanowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi podpisanie porozumienia stanowi pierwszy krok do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP w Krzeczanowie w struktury systemu na kolejne 5 lat.

Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczanowie jest jedną z dwóch jednostek OSP na terenie gminy Siemiątkowo działających w strukturach KSRG. Ponowne włączenie jednostki do KSRG pozwoli na właściwe zabezpieczenie operacyjne południowo-wschodniej części powiatu żuromińskiego oraz mieszkańców gminy Siemiątkowo.              

W chwili obecnej jednostka OSP w Krzeczanowie liczy  25 czynnych członków, z których 23 posiada uprawnienia i spełnia wymagania do udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczych. Na wyposażeniu jednostki  znajduje się średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA 2,5/16 (2020), lekki samochód gaśniczy GLM 8 (1988) oraz samochód operacyjny SLOp (2004).

Oprac. AO/źródło PSP

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.