Informacje

OSP Z NASZEGO POWIATU OTRZYMAJĄ DOFINANSOWANIA

Jest decyzja radnych województwa mazowieckiego! Jednostki OSP z subregionu ciechanowskiego otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remont lub modernizację strażnic. Na wsparcie tych inwestycji w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych” sejmik Mazowsza przeznaczył ponad 2,5 mln zł.

Marszałek Adam Struzik zapewnia, że OSP mogą liczyć na pomoc samorządu województwa w ich codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. – Mazowieccy druhowie od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe. Dofinansowujemy zarówno zakup samochodów bojowych, jak i remonty czy modernizacje strażnic. W tym roku do jednostek OSP z Mazowsza trafi 111 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 15 mln zł. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP.

Jednostki otrzymają też wsparcie na remont lub modernizacjęstrażnic. Gminy, które ubiegały się o środki na przeprowadzenie prac w remizach, mogły otrzymać maksymalnie 40 tys. zł.

Radny Konrad Wojnarowski zaznacza, że pomoc finansowa dla ochotniczych straży pożarnych oznacza poprawę warunków pracy druhów i druhen z Mazowsza. – OSP tworzą profesjonalni i bezinteresowni społecznicy, którzy niosąc pomoc, często narażają własne życie. To właśnie oni na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Dzięki naszemu wsparciu gminy z subregionu ciechanowskiego wykonają remonty strażnic i garaży. Wsparcie trafi do 31 jednostek OSP, które otrzymają w sumie ponad 1 mln zł. Sejmik przeznaczył też ponad 1,5 mln zł na zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla 12 OSP z naszego regionu.

Oprac.KC

lista beneficjentów z powiatu żuromińskiego

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.