Promocja

OSTATNIA SZANSA NA POZYSKANIE 5 000 ZŁ Z PROGRAMU MÓJ PRĄD

Z programu Mój Prąd można ciągle otrzymać dotację w wysokości 5 tysięcy złotych, pozwalającą sfinansować nawet 50 procent kosztu instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu o mocy 2-10 kWp. Pamiętajmy jednak, że wniosek należy złożyć do 18 grudnia 2020 roku.

O możliwościach i warunkach uzyskania dotacji rozmawiamy z Panem Marcinem Biechowskim, założycielem OZE-BIOMAR, jednej z najstarszych i największych na naszym rynku firm zajmujących się dostawą i montażem instalacji fotowoltaicznych, która w tym roku świętuje 10-lecie działalności na rynku fotowoltaiki w Polsce.

„Dofinansowanie z programu Mój Prąd jest naprawdę spore i może pokryć nawet 50 procent inwestycji” – mówi Pan Marcin Biechowski – „Pierwsza edycja programu ruszyła w 2019 roku, a teraz mamy możliwość skorzystania z kolejnej transzy, w ramach której, w ciągu zaledwie 11 miesięcy, zrealizowano wnioski na kwotę ponad pół miliarda złotych. To naprawdę realna pomoc dla polskich rodzin.”

I dodaje: „Należy jednak pamiętać, że wniosek o dotację należy złożyć do 18 grudnia. Niemniej można to zrobić dopiero po wymianie licznika energii elektrycznej na dwukierunkowy i uzyskaniu zaświadczenia od dostawcy energii. Dlatego warto wybrać sprawdzonego wykonawcę swojej elektrowni słonecznej, który zagwarantuje szybki jej montaż.

Co można zyskać dzięki dotacji?

Przede wszystkim do 5 000 złotych na wykonanie instalacji o mocy do 10 kWp. Pamiętajmy też, że dotacja jest zwolniona z podatku dochodowego. Ponadto, koszty inwestycji, które nie zostały pokryte kwotą dotacji można odliczyć od podatku. Jest to tzw. ulga termomodernizacyjna, która wynosi w 2020 roku aż 53 tysiące złotych.

Jednak ogromne zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi sprawia, że fundusze przeznaczone na program szybko topnieją. I chociaż Mój Prąd zaplanowany jest na okres do 2025 roku, to nie wiadomo jak będzie funkcjonować bez środków na dofinansowanie. Nie można też przewidzieć, czy program będzie przedłużony i na jakich zasadach.

Jak skorzystać z dotacji na instalację fotowoltaiczną?

„Przede wszystkim należy się pospieszyć” – mówi Pan Marcin -„I wybrać solidnego partnera do realizacji inwestycji, który nie tylko doradzi, ale też dostarczy dobre komponenty od sprawdzonych dostawców fotowoltaiki, szybko wykona montaż, a co najważniejsze nie będzie bać się zaoferować 5-letniej rękojmi na wykonane przez siebie prace montażowe.”

„W OZE-BIOMAR zapewniamy jeden z najszybszych montaży na rynku. Realizacja całej inwestycji zajmuje nam od 10 do 14 dni od podpisania umowy. Pomagamy też uzyskać kredyt ratalny na panele fotowoltaiczne, którego rata często jest niższa od dotychczasowych rachunków za prąd, a dzięki zawartemu przez naszą firmę porozumieniu z NFOŚiGW możemy błyskawicznie przygotować wniosek o dofinansowanie i załatwić wszelkie formalności za klienta.” – mówi Marcin Biechowski.

I dodaje: „Stawiamy na renomowanych światowych producentów najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów. Pracujemy na panelach fotowoltaicznych z co najmniej 25-letnią gwarancją sprawności, udzielamy też gwarancji na montaż oraz przyłączenie fotowoltaiki do sieci energetycznej. Dlatego zaufało nam wielu klientów, którzy już teraz mogą produkować własną ekologiczną energię i płacić mniejsze rachunki za prąd.”

„Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych” – mówi dalej Pan Marcin – „Tym bardziej, że inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się średnio po 5-6 latach od ich zainstalowania.”

„Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 58 350 16 35, przez naszą stronę internetową: www.oze-biomar.pl lub e-mail: info@oze-biomar.pl”

OZE-BIOMAR to jedna z firm najdłużej działających na polskim rynku instalacji fotowoltaicznych. Laureat plebiscytu TOP Produkt Pomorza w 2017 i zdobywca 5 miejsca na polskim rynku fotowoltaiki w 2019 roku pod względem mocy zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych. Zajmuje się projektowaniem oraz kompleksową realizacją przydomowych instalacji fotowoltaicznych, instalacji dla gospodarstw rolnych oraz dla firm.

Od wielu lat przygotowuje i realizuje duże oraz małe projekty związane z budową elektrowni słonecznych i farm fotowoltaicznych w całej Europie. Kompleksowo zajmuje się procesem opracowania dokumentacji technicznej i projektowej, a także budową instalacji pod klucz. Wspiera swoich klientów na każdym etapie inwestycji i wykorzystuje sprawdzone, nowoczesne technologie oraz trwałe, wysokiej jakości, bezawaryjne materiały, które gwarantują wieloletnią, maksymalną produkcję darmowej energii słonecznej i przynoszą realne oszczędności.

ML

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.