Sport

OSTATNIE RUCHY PRZED LIGĄ

Działacze Boruty Kuczbork, Wkry Bieżuń i Wkry Żuromin mają już tylko kilka dni na zgłoszenie nowych graczy przed pierwszym meczem ligowym. Jakich ruchów można się spodziewać? Drzwi transferowe jeszcze nie zostały zamknięte.
Z Wkrą Żuromin trenuje Oskar Poniewski
fot. MO

Okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 praktycznie dobiegł końca. Już w najbliższy weekend nasze zespoły zagrają pierwsze mecze w swoich ligach. Co słychać w klubach pod względem personalnym? Przekonajmy się.

Boruta z nowym golkiperem

Boruta Kuczbork w ostatnich dniach sfinalizowała transfer bramkarza. Z Żaka Szreńsk dołączył Jakub Michalski. Zawodnik z rocznika 2001 ma rywalizować o miejsce między słupkami bramki “Boruciarzy”. Trafił do klubu na zasadzie transferu definitywnego.

Ruch w Żurominie

Jarosław Kułaga, Konrad Romańczyk, Damian Koryto – oni nie zagrają w rundzie jesiennej we Wkrze Żuromin. Kułaga zdecydował zostać w Kasztelanie Sierpc, Romańczyk w Leśniku Manowo. Treningi przerwał także młodzieżowiec Jakub Kaźmierski. Szkoleniowiec w tej sytuacji ma nie lada kłopot. W sparingu przeciwko Włocłavii Włocławek pojawił się za to Mariusz Rutkowski. Jego transfer mógłby być wzmocnieniem drużyny Wkry. Wprawdzie zawodnik nie jest w pełni przygotowany kondycyjnie, ale z pewnością dałby dużo jakości zespołowi. W gronie zainteresowań Wkry jest także Mariusz Śnieć. Były gracz m.in. Wisły Płock, Sparty Brodnica i Kasztelana Sierpc miał rozpocząć treningi przy Żeromskiego. Ponadto w barwach “zielono-czerwonych” sprawdzani się młodzieżowcy – Oskar Poniewski (ostatnio Jeziorak Iława) i Dominik Pikalski (SMS Włocławek). Ich los rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

Wkra już skompletowała kadrę

Bieżunianie wydaje się, że kadrę mają już skompletowaną. Po transferze Zbigniewa Kalinowskiego, Jakuba i Michała Malinowskich oraz Andrzeja Szreibera, a także dokoptowaniu do drużyny kliku zdolnych juniorów drużyna jest gotowa do walki o komplet punktów w każdym spotkaniu.

Olgierd Markowski

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.