Sport

OSTROVIA LEPSZA O BRAMKĘ

Wkra Bieżuń wróciła na tarczy z dalekiego wyjazdu do Ostrowii Mazowieckiej. Miejscowi pokonali podopiecznych Roberta Piotrowskiego 2:1.
Kapitanowie drużyn wraz z sędziami spotkanie przed rozpoczęciem zawodów. fot. MKS Wkra Bieżuń

Bieżunianie do Ostrowii Mazowieckiej pojechali z jasnym planem. Ekipa Roberta Piotrowskiego chciała znaleźć kolejny komplet punktów. Początek spotkania był znakomity w przypadku Wkry. „Żółto-niebiescy” realizowali założony plan, a ponadto wyszli na prowadzenie. Gola dla Wkry pięknym strzałem w samo okienko bramki gospodarzy zdobył Maciej Watkowski. Bieżunianie od 17 minuty prowadzili z niżej notowanym rywalem. Przed przerwą więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. To gospodarze wyglądali lepiej i przejęli inicjatywę. Bieżunianie stracili bramkę już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części gry. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Damian Kopacz, który mocnym strzałem po ziemi pokonał Andrzeja Szreibera. Ostrovia poszła za ciosem, ale bieżunianie dobrze radzili sobie z atakami zespołu Roberta Wilczewskiego. Sami próbowali natomiast wyprowadzać szybkie kontrataki. Te niestety nie przyniosły skutków w postaci bramki. Najważniejsza akcja dla losów spotkania miała miejsce w 84 minucie gry. Lewą stroną boiska popędził Jakub Małkiński, pokonał zasieki obronne Wkry i strzałem prawą nogą pod poprzeczkę pokonał golkipera Wkry. Ostrovia objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania.