Na sygnale

PACZKI NA ŚWIĘTA OD POLICJI

Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas szczególny, kiedy każdy staje się bardziej wrażliwy na cierpienie bliźnich. Funkcjonariusze KPP w Żurominie dołożyli swoją cegiełkę do świątecznej pomocy.

Żuromińscy policjanci i pracownicy cywilni komendy potrzebowali zaledwie kilku dni, aby zebrać pokaźną sumę pieniędzy, która pozwoliła na przygotowanie paczek dla potrzebującej rodziny z pow. żuromińskiego. Pomoc była niezbędna ze względu na trudną sytuację ekonomiczną mamy samotnie wychowującej dzieci.

Ta spontaniczna akcja okazała się ogromną niespodzianką dla 9-letniej Wiktorii i 4-letniego Marcina. Malec, na widok niebieskich Mikołajów, nieco się speszył, ale po chwili zastanowienia postanowił sprawdzić, czy Mikołaj przeczytał w tym roku jego list. Dzięki hojności policjantów i pracowników żuromińskiej komendy obdarowano prezentami dwójkę grzecznych, rezolutnych dzieci. Oprócz zabawek w przygotowanych paczkach były także słodycze. Mamy nadzieję, że umiliły małym mieszkańcom powiatu środowy wieczór.

Nie zapomnieliśmy również o dzielnej mamie, która jednocześnie opiekuje się dziećmi i walczy z podstępną chorobą. Postawa kobiety jest dla nas wszystkich inspiracją. Mamy nadzieję, że los uśmiechnie się do tej rodziny i to nie tylko „od święta”.

Autor: mł. asp. Tomasz Łopiński

KPP Żuromin

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Dużo zdrówka dla Rodzinki oraz dla pracowników Policji. Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli 🙂