PAF POKONANY W BIEŻUNIU

Wkra Bieżuń zapisała na swoje konto kolejne trzy punkty. Na własnym terenie bieżunianie rozprawili się z Płońską Akademią Futbolu. O komplet punktów dla gospodarzy zadbali Daniel Ziółkowski i Michał Dzięgielewski.
Daniel Ziółkowski zdobył w starciu z PAF-em dwa gole

Wkra Bieżuń na własnym terenie podejmowała Płońską Akademię Futbolu. Z uwagi na obostrzenia wprowadzone przez rząd w walce z epidemią koronawirusa fani bieżuńskiej jedenastki nie mogli być obecni na meczu.

Przy pustych trybunach zawsze gra się inaczej niż ze wsparciem kibiców. Mimo to bieżunianie wywiązali się z roli gospodarza, nie dali przyjezdnym zdobyć choćby punktu. To był mecz sąsiadów w ligowej tabeli, dlatego też można było spodziewać się wyrównanego starcia. Tak było, ale do czasu. Wkra Bieżuń uzyskała przewagę, wykorzystała ją, a tym samym pewnie zwyciężyła. Trener Robert Piotrowski nie mógł skorzystać z Macieja Watkowskiego. Lider Wkry został godnie zastąpiony. O punkty dla Wkry zadbał za to duet Daniel Ziółkowski – Michał Dzięgielewski.

Jako pierwszy do siatki trafił ten drugi. W 23 minucie pokonał Mateusza Lewandowskiego po raz pierwszy. Po zmianie stron w ciągu dwóch minut golkipera z Płońska pokonał Daniel Ziółkowski. Najpierw w 61, a później w 63 minucie spotkania. Prowadzenie trzema bramkami dało poczucie bezpieczeństwa. Goście nie chcieli jednak dać za wygraną. W 71 minucie Piotr Ronczkowski pokonał Andrzeja Szreibera. To było jednak wszystko na co stać było gości tego dnia. Bieżunianie natomiast w doliczonym czasie gry ustalili wynik meczu na 4:1. Bramkę zdobył ten,który rozpoczął strzelanie w tym meczu, czyli Michał Dzięgielewski.

Dzięki zwycięstwu Wkra jest w ligowej tabeli nad PAF-em Płońsk. Gracze Roberta Piotrowskiego w najbliższej kolejce mają do rozegrania mecz w Glinojecku z tamtejszym Kryształem. Początek rywalizacji o godzinie 11:00.

Wkra Bieżuń – PAF Płońsk 4:1 (1:0)
Bramki: Dzięgielewski 23, 90+4 min., Ziółkowski 61, 63 min. – Ronczkowski 71 min.
Skład: Szreiber- Budzich, Leśniewski, Rokicki, Gołębiewski, M.Malinowski, Betlejewski, J.Malinowski, Krajewski, Dzięgielewski, Ziółkowski
Ponadto: Sprycha, Moskal, Kluczewski, S.Kalinowski, Z.Kalinowski, Baca

Błękitni Raciąż – Narew Ostrołęka 0:4
Sona Nowe Miasto – Iskra Krasne 3:0
Ostrovia Ostrów Maz. – Tęcza Ojrzeń 2:3
Korona Szydłowo – Kryształ Glinojeck 1:1
Wkra Bieżuń – PAF Płońsk 4:1
KS Wąsewo – GKS Strzegowo 1:4