
Na ostateczny efekt trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Już teraz widać jednak pozytywne skutki zmiany właściciela. Pod koniec 2019 roku obiekt został kupiony przez samorząd województwa mazowieckiego. W przyszłości będzie pełnił funkcję muzealną oraz hotelową. Obiekt znajduje się w zarządzie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Obecnie trwa dokładna inwentaryzacja terenu, szczególnie otaczającego pałac parku. Niedawno pod okiem konserwatora zabytków na budynkach położono tymczasowe pokrycie dachowe. – Mamy w Bieżuniu pałac pod blachą, ale tylko tymczasowo- komentuje Jerzy Piotrowski. Zabezpieczono też okna a cały teren ogrodzono. – Bardzo szybko widać efekt tych prac, wnętrza się osuszają, szczególnie fundamenty- mówi Jerzy Piotrowski, kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.
– Prowadzone są równolegle prace badawcze, inwentaryzacja drzewostanu, badanie archeologiczne, konserwatorskie itp. Ich efekt będzie wyznaczał kierunek projektu rewitalizacji tego terenu- dodaje Piotrowski.
– Spory problem będziemy mieli z drzewami, bo są chore. Zobaczymy jakie będą wyniki badań dendrologów, na pewno część z nich trzeba będzie wyciąć. Na chwilę obecną usunęliśmy ponad 50 drzew, które były powalone- relacjonuje kierownik.
KC

Kto to jest Piotrowski. Jakim prawem ten Pan wypowiada się w sprawie prac związanych z pałacem. Może parę słów o Struziku , który ładuje te miliony do Bieżunia , wstydu Pan nie masz Panie kierowniku
Struzik nie daje ze swojego .
Trafiłeś w punkt, a potem wyremontowany Pałac przekażą komuś w wieczyste użytkowanie, albo sprzedadzą.
Widzę ,że Ziomka zawiść mocno za d…ę ściska .Sam chętnie by się do tych milionów podłączył .Zawiść i nie podstawne oskarżenia to bardzo brzydka cecha charakteru.