Na sygnale

PALIŁA SIĘ HURTOWNIA

Cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru jednej z żuromińskich hurtowni przy ul. Wyzwolenia. Straty wyniosły 190 tys. zł.
fot. OSP Poniatowo

Pożar wybuchł 26 stycznia. Zgłoszenie do PSP w Żurominie wpłynęło o godz. 0.54. O pożarze powiadomił strażaków przypadkowy przechodzień. Zauważył ogień w budynku hurtowni i natychmiast wezwał straż. Na miejscu pojawiły się 4 zastępy JRG Żuromin (8 osób) oraz ochotnicy z jednostek z Lutocina, Poniatowa, Lubowidza i Bieżunia, należących do KSRG (15 osób).

Pożar objął 1/3 budynku handlowo-usługowego (hurtownia i magazyn). Na szczęście wewnątrz w tym czasie nikt nie przebywał, nie było więc osób poszkodowanych. Spaliło się jednak sporo towaru i sprzętu. Straty ogółem wyceniono na 190 tys. zł, z czego 100 tys. zł budynek, a 90 tys. zł wyposażenie i towar. Ogień pochłonął m.in. część konstrukcji drewnianej dachu, spaliły się plastikowe skrzynki do warzyw i owoców, napoje, komputer i waga, pomieszczenie chłodni. Strażacy podczas akcji musieli użyć podnośnika, żeby zdjąć dach i ugasić pożar.

Akcję gaśniczą zakończono po 4 godz. i 13 minutach. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Zostanie to jeszcze ustalone.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.