Informacje

PAMIĘTALI O ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI

Uczniowie lutocińskiej podstawówki pamiętali o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powstała specjalna prezentacja z tej okazji.

Program słowno-muzyczny o 230. rocznicy uchwalenia tego jakże ważnego w historii naszego kraju dokumentu przygotowali uczniowie kl. IV pod kierunkiem Bożeny Janickiej. Dzieci w pierwszych słowach programu stwierdziły, że w dzisiejszych czasach ludzi nudzą święta, uroczystości i akademie. Podkreśliły, że tak być nie może, bo naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje swojej przyszłości. W występie uczniowie przypomnieli postać Hugo Kołłątaja czy Stanisława Staszica, recytowali wiersz Wandy Chotomskiej „Twój dom”, a także polskie symbole narodowe. Nie zabrakło katechizmu polskiego dziecka, czyli wiersza „Kto Ty jesteś?”.

W programie wystąpili uczniowie z kl. IVa : Lena Cześnik, Jakub Kaczmarczyk, Lena Kapela, Anna Lejza, Aleksandra Stańczak, z kl. IVb: Karol Badaczewski, Aleksander Jaskuła, Anna Pesta, Nikola Orlińska i Szymon Wilary. Program uświetnili Miłosz Jaskuła z kl. „0” lutocińskiego przedszkola oraz Jakub Szczesiak z kl. VIII.

Program powstał dzięki wsparciu rodziców, bowiem dzieci recytowały swoje kwestie w domach, a rodzice nagrywali występy swoich dzieci.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.