Informacje

PANDEMIA ODWOŁAŁA JUBILEUSZ

Niestety z powodu zakazu zgromadzeń nie odbędzie się tradycyjny już Przegląd Klubów Seniora Północnego Mazowsza „Być i czuć się potrzebnym” w Bieżuniu. Tutejszy klub miał tego dnia obchodzić 25-lecie istnienia.

Od kilkudziesięciu lat przegląd twórczości seniorów, organizowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu przyciągał koła i stowarzyszenia z całego powiatu i powiatów okolicznych, a nawet z dalszych miast, jak z Ciechanowa czy Sierpca. Tradycyjnie przegląd przewiduje prezentację dorobku klubów i stowarzyszeń seniorskich w 3 kategoriach: scenicznej, rękodziele i kulinariach. Każdy pokazuje to, w czym jest najlepszy – jedni doskonale pieką i smażą, przygotowują wyroby kulinarne, które potem ocenia jury, inni realizują się w rękodziele (haftują, szydełkują, przygotowują obrazy i świąteczne bibeloty). Przegląd to też okazja do wspólnej zabawy, integracji i zacieśniania więzi.

Niestety, choć jeszcze pod koniec wakacji planowano, że może uda się coś przygotować, a przy okazji uczcić jubileusz ćwierćwiecza działalności bieżuńskiego Klubu Seniora „Nad Wkrą”, to jednak wprowadzone kilka tygodni temu zakazy plany te unicestwiły.

Jak mówi dyrektor bieżuńskiego M-GOK Małgorzata Kraśniewska, panie z organizacji są już z tym faktem pogodzone. Wszyscy rozumieją sytuację, ale gdzieś w głębi duszy jest smutek. Planowano bowiem i przypomnienie historii działalności organizacji zrzeszającej bieżuńskich seniorów, i występy. Miały być też wręczane medale i statuetki dla członków, podziękowania i wspólne świętowanie. Wszystko to przy okazji występów uczestników corocznego przeglądu. Niestety, w tym roku wszyscy muszą się bez niego obyć.

– Być może w przyszłym roku uda się przegląd przeprowadzić, a przy tym nieco przesunięte 25-lecie – zastanawia się Kraśniewska. Jak jednak będzie, nikt nie wie.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.