Sport

PANDEMIA PARALIŻUJE DZIECIĘCE TRENINGI

Najnowsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wpłynęły także na uprawianie sportu przez dzieci i młodzież. Wszelka aktywność sportowa w klubach jest zawieszona.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosili kolejną porcję obostrzeń, które mają pomóc w walce z rozwijającą się trzecią falą koronawirusa. Minister Niedzielski podczas konferencji poinformował, że od 27 marca do 9 kwietnia obiekty sportowe będą dostępne wyłącznie dla sportu zawodowego. W praktyce oznacza to zawieszenie meczów i treningów dzieci i młodzieży. Potwierdziły to zapisy w opublikowanym rozporządzeniu Rady Ministrów. Nadal możliwe jest natomiast rozgrywanie spotkań przez drużyny, których zawodnicy są zawodowcami w świetle ustawy o sporcie.

– W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku zmuszeni jesteśmy zawiesić zajęcia treningowe w grupach dziecięcych i młodzieżowych do dnia 9 kwietnia br. Miejmy nadzieję, że tylko na tyle – pisze w oficjalnym komunikacie MKS Wkra Żuromin.

Treningi oficjalnie odwołał także Uczniowski Klub Sportowy Victoria Lubowidz.

– Nowe rozporządzenie nie daje zgody na współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży – napisano w komunikacie.

Podobnie postąpiły pozostałe kluby sportowe w powiecie. Taki stan rzeczy potrwa co najmniej do 9 kwietnia. Do tego czasu zawieszone zostały także rozgrywki młodzieżowe organizowane przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.