Sport

PANDEMIA WCIĄŻ PARALIŻUJE SPORT

Rozgrywki Powiatowej Ligi Halowej na stałe wpisały się w kalendarz amatorskich imprez sportowych. Czy w tym roku w ogóle się odbędą? Pandemia cały czas „zbiera żniwo”. Co dalej z Ligą Halową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem?
Rozgrywki Ligi Halowej w ubiegłym roku wygrał zespół Wkra Poniatowo
fot. archiwum

Od 28 grudnia baseny, siłownie są zamknięte dla osób przygotowujących się do zawodów sportowych. Nie mogą odbywać się także zajęcia w salach i halach gimnastycznych. Obiekty sportowe są dostępne tylko na potrzeby sportu zawodowego. Organizacja współzawodnictwa sportowego, zajęć i wydarzeń sportowych jest dopuszczalna tylko w przypadku dzieci i młodzieży lub w przypadku zawodników kontraktowych i zawodników pobierających stypendia sportowe.

Wprowadzając te zapisy rząd wykluczył jakąkolwiek możliwość amatorskich rozgrywek.

Styczeń to czas, kiedy w Żurominie rozpoczynały się, bądź trwały już tradycyjne rozgrywki Powiatowej Ligi Halowej. Czy w tym roku rozgrywki te zostaną zorganizowane?

Zapytaliśmy o to kierownika hali sportowej, Dominika Stopczyńskiego.

– Na tę chwilę wszystko, co jest w hali jest dla ludzi zamknięte ze względu na obostrzenia rządowe. Czekamy na jakieś nowe informacje. Myślę, że w tym tygodniu powinniśmy znać decyzję rządu. Na tę chwilę ciężko jest cokolwiek planować, bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie – mówi Stopczyński.

W tym roku, jeśli amatorskie rozgrywki dojdą do skutku mogą mieć nieco inną formułę.

– W tym roku chciałem zrobić to w trochę innej formie – serii turniejów. Poczekamy jednak na decyzje rządu, na razie mam związane ręce – kończy kierownik hali.

OM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.