Informacje Wydarzenia

PARAFIANIE POŻEGNALI KSIĘDZA PROBOSZCZA KAZIMIERZA KOWALSKIEGO

W minioną niedzielę 28 czerwca parafianie z Żuromina pożegnali swojego proboszcza. Ks. prałat Kazimierz Kowalski wtorek przeszedł na emeryturę.
fot. Mirosław Kaźmierczak

Po mszy, którą po raz ostatni w niedzielę sprawował osobiście w żuromińskim sanktuarium, ks. Kowalskiego żegnały liczne reprezentacje, w tym m.in. przedstawiciele władz, instytucji i organizacji. Głos zabierali m.in. księża z żuromińskiej parafii, obecna burmistrz miasta Aneta Goliat, jej poprzednik Zbigniew Nosek, członkowie chóru nauczycielskiego przy ŻCK, członkowie kościelnych wspólnot i chóru, ministranci, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurominie, harcerze z Hufca ZHP w Żurominie, przedstawiciele szkół, parafianie. Duchowny dostał mnóstwo kwiatów, prezentów, a od strażaków obraz św. Floriana. Wszyscy życzyli mu przede wszystkim zdrowia i bożej łaski, realizacji pasji i odpoczynku.

Ks. Kowalski w Żurominie pracował 11 lat. Jego miejsce zajmie teraz ks. kan. dr Tomasz Kadziński (dotychczas proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu). Nowego proboszcza mianował biskup płocki Piotr Libera. Rozpocznie on pracę kapłańską z dniem 1 lipca.

Red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.