PECHOWO Z SONĄ

Bieżuńska Wkra bez punktów wróciła ze spotkania z Soną Nowe Miasto. Bieżunianie ulegli rywalom 1:4, ale mieli sporo zarzutów do sędziów tego spotkania.
Watkowski trafił z rzutu wolnego fot. arch

W ramach zaległej 18. kolejki Bieżunianie wybrali się do Nowego Miasta, by tam rywalizować z miejscową Soną. Zespół prowadzony przez Bartosza Kaczora należy do ligowej czołówki, dlatego należało się spodziewać ciekawego spotkania.

Pojedynek lepiej zaczęli miejscowi, którzy w 16 minucie objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Barankiewicza. Gola mocno oprotestowali bieżunianie, którzy domagali się odgwizdania pozycji spalonej zawodnika Sony. Sędzia nie zgodził się z ich protestami i uznał gola. Bieżunianie po tej decyzji czuli się bardzo pokrzywdzeni. Stan rywalizacji udało się wyrównać dopiero w 72 minucie spotkania. Wtedy to Maciej Watkowski strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Sony. Pojedynek, można by powiedzieć, rozpoczął się od nowa. O trzech punktach w tym meczu zadecydował ostatni kwadrans. Wtedy to wyższy bieg wrzucili gospodarze. Po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu bramkowym Białorudzki wyprowadził Sonę na prowadzenie, a w 80 minucie padł trzeci gol dla miejscowych. Tym razem w starciu polu karnym sędzia dopatrzył się faulu na Barankiewiczu. Nie widział, zdaniem Wkry, wcześniejszego przewinienia na bieżuńskim obrońcy. W tym przypadku protestów również nie brakowało. Ostatecznie karny został podyktowany. Szreiber wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał odbić futbolówki. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Norbert Decyk.

Sona Nowe Miasto – Wkra Bieżuń 4:1 (1:0)

Bramki: Barankiewicz Białorudzki 76 min., Załęcki 80 min. (k), Decyk 90+2 min.– Watkowski 72 min.

Sona Nowe Miasto – Wkra Bieżuń 4:1

Korona Szydłowo – KS Wąsewo 4:1

Ostrovia Ostrów Maz. – Żbik Nasielsk 1:4

Iskra Krasne – Błękitni Raciąż 2:0

Tęcza Ojrzeń – Konopianka Konopki 3:3

Kryształ Glinojeck – MKS Ciechanów 1:1

PAF Płońsk – Narew 1962 Ostrołęka 0:2

GKS Strzegowo – GKS Pokrzywnica 1:3