Informacje Wydarzenia

PIERWSZA EDYCJA „POWIATOWYCH KIJKÓW” ZA NAMI

15 października odbyła się pierwsza edycja imprezy pt. „Maszeruj razem z Nami przez Powiat Żuromiński”.

Zanim uczestnicy wyruszyli na szlak, kilka słów skierował do nich starosta żuromiński, a potem udzielono im instruktażu, jak pokonać trasę. Uczestnicy, którzy się zapisali, mieli do pokonania – podobnie jak podczas Zielonej Mili – dwie drogi – na dystansie 5 i 10 kilometrów. Pogoda sprzyjała miłośnikom marszu, było słonecznie i ciepło. Uczestnicy podziwiali przyrodę wokół, a niektórzy zbierali grzyby. Wśród maszerujących byli dorośli, seniorzy, a nawet dzieci.

Po przejściu tras na uczestników czekał posiłek z grilla oraz serwis kawowy. Po zakończeniu marszu dla uczestników odbył się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Chojnowa. Dla zebranych przygotowano wykład na temat oszustw m.in. metodą na wnuczka, na tani węgiel (ostatnio bardzo modne oszustwo). O tym wszystkim opowiadali zebranym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy marszu otrzymali kijki do nordic walking do dalszych wędrówek po pięknym terenie powiatu żuromińskiego i nie tylko. Taką nadzieję wyraził sam starosta Jerzy Rzymowski, który zapowiedział, że impreza będzie kontynuowana.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Na Cihej w Żuro nie jest tak słodko. ŻZK rozkopało chodnik 3 miesiące temu i tak zostawili. Nogi mozna połamać – kijki nie pomogą. Czy jest w tym mieści jakiś Burmistrz lub ktoś taki ?