Informacje

PIERWSZA KONCEPCJA PŁYWALNI

Pod koniec roku władze powiatu poinformowały, że pozyskały kilkumilionową dotację na budowę pływalni. Dziś prezentujemy wstępną koncepcję obiektu. Znalazło się miejsce na duży basen, dwa brodziki i nawet dwie wanny jacuzzi.

Darowizna w wysokości 2,8 mln złotych, którą powiatowi żuromińskiemu przekazała Polenergia, firma budująca na terenie gmin Kuczbork oraz Żuromina farmę wiatrową, stała się przyczynkiem do planowania budowy pływalni w naszym powiecie. Pisaliśmy już o tym pomyśle na naszych łamach kilkukrotnie. Dziś prezentujemy wstępną koncepcję, która została opracowana dla władz powiatu.

Pływalnia ma być zlokalizowana przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie (przed halą sportową). Były już wykonywane wstępne pomiary, które dały zielone światło tej koncepcji. Kluczowym było też sąsiedztwo hali, której zaplecze oraz parking ograniczają koszty całej inwestycji.

Co zaplanowano w żuromińskiej pływalni? W porównaniu do obiektów z sąsiednich powiatów nie będziemy mieli powodów do kompleksów. Wydawałoby się, że miejsca przed halą nie jest tak dużo, jednak zmieścił się tam duży basen, dwa brodziki i dwie wanny jacuzzi (pomijając już oczywiste pomieszczenia takie jak szatnie, recepcja, czy zaplecze techniczne). Basen sportowy będzie miał 5 torów o długości 25 metrów, a jego głębokość wyniesie od 1,2 do 1,8 metra. Powinien w zupełności zaspokoić amatorów pływania. W obiekcie zaplanowano też basen do nauki pływania o wymiarach 6×10,5 metra i głębokości 0,7-1,0 metra. Ponadto koncepcja przewiduje brodzik dla małych dzieci, będą tu dwie głębokości 15 i 30 centymetrów tak, żeby nawet najmłodsi mogli korzystać z pływalni. Dla pełnego relaksu umiejscowiono też dwie okrągłe wanny jacuzzi. Jak poinformowali nas starostowie Jerzy Rzymowski i Ireneusz Rejmus, w koncepcję budynku na być wpisana jeszcze sauna. W trakcie rozmów z radnymi, pracownikami i mieszkańcami padało wiele pytań o nią. Jak się okazuje dziś to już pewien standard, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie pływalni.

Cały czas nie jest znana jeszcze dokładna konstrukcja finansowa przedsięwzięcia. Inwestycja będzie kosztować jakieś 13-15 milionów złotych. Pomysłów na pozyskanie dofinansowania jest wiele. Władze powiatu będą się starać sięgnąć po najbardziej korzystne.

Kacper Czerwiński

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.