PIERWSZE DERBY ZAWKRZA DLA WKRY ŻUROMIN

Wkra II Żuromin lepsza od Mławianki II Mława. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza zapisali trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie. Wkra II wygrała 4:1.
Seweryn Gajewski (z lewej) zdobył jedną z bramek

Derby ziemi zawkrzeńskiej, choć w wykonaniu rezerw, zawsze emocjonują. W minioną sobotę na sztucznej płycie boiska w Mławie zmierzyły się Mławianka II Mława i Wkra II Żuromin. Zespoły rezerw rywalizują w Klasie B. Oba, w tym sezonie, dołączyły do rywalizacji.

W pierwszej połowie na prowadzenie wyszli gospodarze. W 34 minucie, doświadczony Jakub Wróblewski pokonał Jakuba Lorenca. Miejscowi mogli cieszyć się z prowadzenia ledwie pięć minut. Wtedy to, w zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Michał Szulc i doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron żurominianie podkręcili tempo. W 55 minucie wyszli na prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Jakub Orłowski. Trzy minuty później podwyższyli prowadzenie. Seweryn Gajewski wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy, minął go i umieścił futbolówkę w pustej bramce.  W 66 minucie było już 1:4. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Macieja Michalskiego, a ten popisał się celnym trafieniem. Czwarta bramka dla żurominian zamknęła definitywnie spotkanie. Kwestia trzech punktów była rozstrzygnięta. Przez ostatnie nieco ponad 20 minut żadna bramka już nie padła.

Wkra II zapisała na swoje konto kolejne trzy punkty i ma ich już 15. W tabeli daje to piątą pozycję. W najbliższą niedzielę żurominian czeka trudne spotkanie. Na Żeromskiego przyjedzie lider – Gminny Klub Sportowy Gumino. To spotkanie w niedzielę (18 października) o godzinie 13:00.

Mławianka II Mława – Wkra II Żuromin 1:4 (1:1)
Bramki: Wróblewski 34 min. – Szulc 39 min., Orłowski 55 min. (k), Gajewski 58 min., Michalski 66 min.
Skład: Lorenc – Budziński, Gajewski, Grochocki, Jędrzejewski, Jesień, Michalski, Orłowski, Pikalski, Piotrowski, Szulc
Ponadto: Cywiński, Szeluga, Krantowski

Pauza: Tamka Dzierzgowo
Mławianka II Mława – Wkra II Żuromin 1:4
GKS Gumino – Wkra Cieksyn 10:0
Gryf Kownaty Żędowe – Jutrzenka Unieck 5:1
Gladiator Słoszewo – Żbik II Nasielsk 3:0
Żak Szreńsk – Olimp Ciechanów 0:9