Sport

PIERWSZY START W OSTATNIM SEZONIE

Piotr Małachowski od trzeciego miejsca na mityngu w Rehlingen rozpoczyna swój finałowy sezon. Na inaugurację bieżunianin rzucił 62,13 metra.
Piotr Małachowski rozpoczął ostatni sezon w karierze Fot. MO

– Zaczynamy Last Dance – tak o pierwszym starcie Piotra Małachowskiego w mediach społecznościowych napisała agencja menadżerska AthleTeam.

To ona reprezentuje dyskobola pochodzącego z Bieżunia. Pierwszy tegoroczny start przypadał na mityng w Rehlingen. Tam pierwsze dwa rzuty były nieudane. W trzeciej próbie Małachowski natomiast zbliżył się do 60 metrów. Kolejne próby były jeszcze lepsze. W najlepszej z nich posłał dysk na odległość 62,13 m. Wynik ten sprawił, że dyskobol zajął trzecią pozycję. Triumfował, z wynikiem 63,62 m., Mauricio Ortega.

To spokojne wejście w sezon startowy. Na co w tym sezonie będzie stać Małachowskiego? Na to pytanie, jeszcze dziś nie znamy odpowiedzi. Pewne jest jednak natomiast to, że marzeniem bieżunianina jest złoty medal olimpijski. W Tokio o krążek może być jednak piekielnie trudno. Konkurencja jest niezwykle silna. Wśród największych rywali należy wymienić choćby Daniela Stahla, Fedricka Dacresa, Andriusa Gudziusa. Przede wszystkim będzie trzeba rzucać dalej. Wierzymy, że doświadczony lekkoatleta z Bieżunia na najważniejsze wydarzenie sezonu będzie świetnie przygotowany, a Kurier będzie śledził jego kolejne starty.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.