Galerie Wydarzenia

PIESZO,MOTORAMI, ROWERAMI – PRZYBYLI DO ŻUROMIŃSKIEJ PANI

12 września w Żurominie zaroiło się od pielgrzymów. Tego dnia odbył się odpust połączony z dożynkami dekanatu żuromińskiego, a także spoza powiatu. Wierni przybyli z okolicznych miejscowości. Nie zabrakło motocyklistów , a nawet rowerzystów z Golubia Dobrzynia.

Dzień wcześniej pielgrzymi przyszli z Mławy, zaś w niedzielę przybywali z różnych stron – m.in. Cierpigorza, Lutocina, Lubowidza, Zielunia, Syberii, Poniatowa, Chamska, Bieżunia, Szreńska, Kuczborka, Zielonej, Sarnowa, Lipowca Kościelnego, Dłutowa. Rowerami z Golubia Dobrzynia na czele z ks. Tomaszem Kaszankiem przyjechało 52 rowerzystów, zaś motorami z różnych miejscowości – ok. 50 osób.

Pielgrzymów i wszystkich zebranych witał ks. Tomasz Kadziński, żuromiński proboszcz, zaś mszy św. przewodził biskup Roman Marcinkowski. Wzięli w niej udział m.in. poseł Anna Cicholska, starosta Jerzy Rzymowski z wicestarostą Ireneuszem Rejmusem, burmistrz Aneta Goliat z przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Michalską i wiceprzewodniczącą Haliną Jarzynką, służby mundurowe, w tym komendant policji mł. insp. Zbigniew Czachorowski, poczty sztandarowe. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta z Lutocina, wspólnie z orkiestrą z Lubowidza.

Podczas mszy złożono w darze zboże na zasiew, a ksiądz biskup poświęcił wieńce dożynkowe, które stanęły przed kościołem. Te zachwycały swoim wyglądem i pomysłowością wykonania.

Tradycyjnie po mszy można było odwiedzić liczne stragany i kupić na nich odpustowe pamiątki.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.