PIF PAF. LIDER ROZSTRZELANY

Takiego wyniku nie spodziewali się nawet najzagorzalsi kibice bieżuńskiej Wkry. Podopieczni Roberta Piotrowskiego rozstrzelali lidera rozgrywek – PAF Płońsk – na jego obiekcie aż 5:0. Wkra Bieżuń lubi zaskakiwać.
W walce o piłkę Michał Malinowski (z lewej)

To spotkanie było zapowiadane jako hitowe starcie w rozgrywkach Ligi Okręgowej grupy ciechanowsko-ostrołęckiej. Lider rozgrywek Płońska Akademia Futbolu podejmowała należącą do czołowych klubów ligi Wkrę Bieżuń. Zespół prowadzony przez Roberta Piotrowskiego lubi takie spotkania. Wkra już nie raz na przestrzeni ostatnich lat udowodniła, że pojedynki z aktualnym liderem rozgrywek, kim by on nie był, są dla nich stworzone. Bieżunianie niejednokrotnie odbierali punkty teoretycznie silniejszym. Tak było również teraz.

Mimo że to Płońska Akademia Futbolu prowadziła grę w pierwszej połowie to Wkra mogła być zadowolona z tych 45 minut. Doświadczony bieżuński atak potrafił rozmontować płońską defensywę, a Maciej Watkowski mógł cieszyć się ze zdobytych bramek.

Dwubramkowe prowadzenie bieżunian do przerwy musiało być dla gospodarzy dużym zaskoczeniem. Nie był to jednak wynik, którego ekipa z Płońska nie mogłaby odrobić. Piłkarze Kamila Kobylińskiego chcieli zaatakować, zagrać odważniej po to, żeby zdobyć choćby kontaktowe trafienie. Trener Robert Piotrowski i jego zespół znakomicie byli na to przygotowani. Zespół Wkry był dobrze ustawiony. Defensywa bieżuńskiego zespołu spisywała się bez zarzutu. Stanowiła monolit, który był nie do przejścia. Wkra mając korzystny wynik mogła wciągnąć ekipę z Płońska na swoją połowę i czekać na swoje okazje w kontrataku. Tak też właśnie było. Zabójcza skuteczność zespołu z Bieżunia sprawiła, że w drugiej połowie Mateusz Lewandowski musiał jeszcze nie raz wyciągnąć piłkę z siatki. Byłego bramkarza Wkry Żuromin w drugiej części meczu pokonali Michał Dzięgielewski, Michał Malinowski, a także Maciej Watkowski, który tym samym skompletował hat-tricka.

PAF Płońsk – Wkra Bieżuń 0:5 (0:2)

Bramki: Watkowski 3x,Dzięgielewski, M.Malinowski

Sędziował: M.Falencki (Mława)

Skład: Szraiber – Baca, Leśniewski, Gołębiewski, Juszyk, Wiśniewski, Krajewski, M.Malinowski, J.Malinowski, Dzięgielewski, Watkowski

Na ławce rezerwowych: Jakowski, Sowiński, Kaźmierczak, Pudlik

KS Wąsewo – GKS Strzegowo 1:1

Błękitni Raciąż – Nadnarwianka Pułtusk 1:2

PAF Płońsk – Wkra Bieżuń 0:5