Na sygnale

PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 28 letni kierujący toyotą, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Na dodatek okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i nie posiada prawa jazdy.

19 października po godzinie 7:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Olszewo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową toyotą, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 113km/h.

W trakcie kontroli policjanci nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. – Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kontrola wykazała również, że 28-latek nie posiada prawa jazdy, które stracił w 2016 roku za jazdę na podwójnym gazie. Za swoje zachowania mężczyzna będzie niebawem odpowiadał przed sądem -informuje rzecznik policji w Żurominie.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Nic nie usprawiedliwia brawury na drodze, tym bardziej gdy dochodzi do tego alkohol. Pośpiech oraz brak wyobraźni jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość tym bardziej będąc pod działaniem alkoholu narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Niestety nie jest to jedyny przykład nieodpowiedzialności wśród kierowców. Dzień wcześniej, 18 października, po południu, w miejscowości Krzeczanowo (gm. Siemiątkowo) patrol ruchu drogowego wyeliminował z ruchu innego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Stracił je ponad 5 lat temu. Dodatkowo badanie alkomatem u 45-letniego mężczyzny wykazało, że prowadził pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu, tj. miał 0,37 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia poniesie karę, został już skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Mławie.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.