Na sygnale

PIJANY I Z ZAKAZEM

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów,a do tego wypity alkohol nie był przeszkodą dla mieszkańca gminy Siemiątkowo, by kierować motorowerem. Ponownie będzie musiał wytłumaczył się za swoje zachowanie przed sądem.

22 czerwca policjanci ruchu drogowego żuromińskiej komendy policji zatrzymali w Siemiątkowie do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Badanie alkomatem wykazało 2,9 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że to nie pierwsze takie zachowanie kierującego jednośladem.

-Mężczyzna posiadał już na swoim koncie aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od maja br., do maja 2025 roku. Tym razem 49 letni mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – podaje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • znam dwóch nałogowych alkoholików, którzy od lat jeżdżą po pijaku samochodem do DINO ul. Cicha w Żurominie i Policja ich jakoś nie zgarnie, ponieważ to rodzina komunistyczna.