Na sygnale

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, zatrzymał go policjant z Żuromina

Policjant z żuromińskiej drogówki zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej potrącił rowerzystę w miejscowości Zawidz Kościelny (powiat sierpecki). Funkcjonariusz widział zdarzenie w lusterku wstecznym, szybko zatrzymał pojazd i udzielił pomocy poszkodowanej oraz uniemożliwił dalsza jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Na szczęście rowerzystka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za popełnione przestępstwo 33-letniemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (30.10) po godz. 10 policjant z żuromińskiej drogówki jadąc służbowo do Płocka zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej na terenie powiatu sierpeckiego. W miejscowości Zawidz Kościelny, zauważył w lusterku, że kierujący volkswagenem podczas manewru wyprzedzania doprowadził do zdarzenia drogowego z rowerzystką. Policjant natychmiast zatrzymał się i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. Kierowca volkswagena natomiast, tuż po zdarzeniu zatrzymał się w oddali, lecz nie wysiadł z samochodu. Kiedy policjant podbiegł do niego, okazało się, że 33-letni mężczyzna jest kompletnie pijany. Funkcjonariusz wyciągnął go z samochodu, uniemożliwiając mu dalsza jazdę. O całej sytuacji zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu Kościelnym, którzy wykonali badanie stanu trzeźwości. Wynik wprawił mundurowych w zdumienie, urządzenie wskazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie 33-lata. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy.

Już wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Nie ominie go również kara za spowodowanie kolizji drogowej.

Na szczęście z wyniku tego zdarzenia poszkodowana kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci apelują, by reagować w przypadku podejrzenia, że kierowca pojazdu znajduje się pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji wystarczy tylko anonimowe zgłoszenie pod numerem telefonu 112. Być może dzięki temu unikniemy ludzkiej tragedii.

Asp. Katarzyna Krukowska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.