Na sygnale

Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zdarzenia

Zignorował podstawową zasadę piję alkohol - nie jadę. Kilkaset metrów dalej zlekceważył znak STOP w konsekwencji tego doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

8 listopada około godziny 17:40 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej relacji Lubowidz – Żuromin. W miejsce zgłoszenia skierowane zostały wszystkie służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci powodem zaistniałej sytuacji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu spowodowane przez kierującego samochodem fiat, którym kierował 58-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. -Mężczyzna jadąc od miejscowości Bądzyn dojeżdżając do drogi wojewódzkiej zlekceważył obowiązek zatrzymania się przez znakiem STOP i ustąpienie pierwszeństwa przejazdu jadącego drogą wojewódzką kierowcy audi, którym podróżował 18-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego – relacjonuje rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Uderzenie było na tyle duże, że seicento zatrzymało się po drugiej stronie drogi, w przydrożnym rowie. Mundurowi pomogli opuścić auto podróżującemu fiatem, gdzie pierwszy kontakt ze sprawcą zdarzenia wskazał na kolejne zlekceważenie przepisów prawa. 58-latek znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu.

Z uwagi na obrażenia ciała został przewieziony karetka pogotowia do szpitala w Żurominie. W późniejszym czasie udało się zbadać mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, która wynosiła 2,9 promila. Okazało się również, że doznane obrażenia zakwalifikowane zostały do dni siedmiu.

Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu oraz jazdę w stanie nietrzeźwości 58-latek odpowiadał będzie przed sądem.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.