Na sygnale

PIJANY NA ROWERZE

Nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad pod wpływem alkoholu popełnia wykroczenie. Ponadto nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Żuromińscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego cyklistę.

W środę (27.09) przejeżdżający przez miejscowości Poniatowo kierujący dostawczakiem zwrócił uwagę na kierującego rowerem, który miał duże trudności z utrzymaniem równowagi. Jechał od strony do strony, po czym wjechał na teren jednej z posesji. Kilkaset metrów dalej mężczyzna spotkał patrol policji, któremu opisał sytuację jakiej był świadkiem. Policjant sprawdził uzyskaną informację, gdzie na ulicy Plac Rynek zauważył kierującego rowerem, który wyjechał z posesji zygzakiem na ulicę, gdzie został zatrzymany do kontroli. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. 65-letni mieszkaniec gminy Żuromin został poinformowany o popełnieniu wykroczenia w ruchu drogowym. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna ukarany zostanie mandatem w wysokości 2500 złotych.

Żuromińscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Podczas wypadku kierującego rowerem nie jest chroniony tak, jak kierujący pojazdem. Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystający z dróg publicznych, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni, trzeźwi i zachowywali szczególną ostrożność.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.