Na sygnale

Pijany pirat drogowy stracił prawo jazdy

Policjanci z żuromińskiej drogówki zatrzymali kierowcę kia, który przekroczył prędkość. Okazało się również, że jest pijany.

W niedzielę (23 kwietnia) rano patrol żuromińskiej drogówki podjął interwencję wobec kierującego kia, który nie stosował się do obowiązującego limitu prędkości na terenie obszaru zabudowanego. Laserowy miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 46 km/h. Policjanci zareagowali na rajd, jak się okazało chwilę później 43-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego. Kontrola wykazała, że kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem pokazało 0,86 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy uniemożliwiając dalszą podróż.

Tego samego dnia patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego nietrzeźwego za kierownicą. Tym razem 41-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego kierował vw. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni będą niebawem odpowiadali przed sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat.

źródło: asp. Tomasz Łopiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • najwidoczniej kary są za małe pijany kierowca powinien mieć taryfikator razy 10 i jeszcze prace społeczne w hospicjum kilkadziesiąt godzin.