Na sygnale

PILI PRZED JAZDĄ

Surowe konsekwencje czekają mieszkańców powiatu żuromińskiego, którzy zdecydowali się kierować samochodami na podwójnym gazie. Jeden z nich prawo jazdy stracił blisko10 lat temu właśnie… za jazdę pod wpływem alkoholu.

Niestety, mimo ciągłych apeli pijanych kierowców wciąż nie brakuje. W ostatnich dniach policjanci z żuromińskiej drogówki zatrzymali amatorów picia alkoholu przed jazdą samochodem.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymano w miejscowości Dzieczewo gm. Siemiątkowo. To była rutynowa kontrola drogowa kierującego oplem. Poskutkowała wyeliminowaniem z ruchu 36-letniego mieszkańca gminy Siemiątkowo.

-Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 4 promile. Podczas kontroli okazało się również, że 36-latek nie posiada prawa jazdy, które stracił blisko 10 lat temu za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje rzecznik policji mł. aps. Tomasz Łopiński.

Drugiego nietrzeźwego zatrzymali policjanci wydziału ruchu drogowego w miniony piątek, w Poniatowie (gm. Żuromin). Kierujący osobowym Volvo 56-letni mieszkaniec gminy Żuromin też pił przed jazdą. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Obaj kierowcy staną przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.