Sport

PIOTR MAŁACHOWSKI: ZOBACZYMY CZY W OGÓLE WYSTĄPIĘ  

Już w ten weekend, we Włocławku odbędą się 96. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Co przed startem mówił dyskobol z Bieżunia Piotr Małachowski?
Małachowski docenia klasę swoich krajowych rywali
fot. Internet

Najważniejsza impreza lekkoatletyczna w tym roku w Polsce – czyli Mistrzostwa Polski już od piątku. Areną zmagań będzie stadion piłkarsko-lekkoatletyczny we Włocławku. Na Kujawy przyjedzie cała czołówka polskich sportowców. Będzie m.in. Piotr Lisek, Justyna Święty-Ersetić, Konrad Bukowiecki.

Organizatorzy liczą również na udział trzykrotnego medalisty mistrzostw świata, dwukrotnego złotego medalisty Mistrzostw Europy, dwukrotnego srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich – Piotra Małachowskiego. Czy Bieżunianin weźmie udział w zawodach? Mówił na ten temat w rozmowie z Katarzyną Kowalską dla oficjalnego kanału 96. PZLA Mistrzostw Polski.

– Jestem po zabiegu oczyszczenia kolana i ta forma jest daleka od tego jaką chciałbym prezentować. Zobaczymy, czy w ogóle wystąpię na Mistrzostwach Polski. To jest wielka niewiadoma, muszę wrócić do zdrowia. Moim celem jest Tokio. Jeżeli będę w stanie rzucić w granicach 62-63 metrów, co uważam, będzie wielkim sukcesem jak na ten okres, biorąc pod uwagę fakt operacji, rehabilitacji i powrotu do treningów to wystartuję – tłumaczył dyskobol z Bieżunia.

Przyjazd Małachowskiego na Mistrzostwa Polski wydaje się jednak niezagrożony. Dyskobol wziął udział w ostatnich dniach w mityngu na Węgrzech i spisał się rewelacyjnie. Długo miał problemy z posłaniem dysku na odległość 60 metrów, aż w jednej z prób rzucił 64,80 m. Zajął tym samym czwartą pozycję.

Małachowski docenia klasę swoich krajowych rywali – w tym najgroźniejszego z nich Roberta Urbanka. 

– Poziom dysku jest w Polsce coraz wyższy. Patrząc na to, jak rzucają koledzy to, żeby powalczyć o medal trzeba będzie już “troszkę” rzucić – mówi nieco enigmatycznie Małachowski.

Dodaje jednak, że chce zdobyć kolejny medal tej imprezy.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.