Na sygnale

PŁACIŁ NIE SWOJĄ KARTĄ

4 zarzuty usłyszał mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który dokonywał płatności nie swoją kartą płatniczą. Zdarzenie miało miejsce w Żurominie. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego br.. 30-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego przebywając na terenie powiatu żuromińskiego w niewyjaśnionych okolicznościach straciła kartę płatniczą. Jak się okazało później, zagubiona karta szybko znalazła nowego użytkownika, który dokonywał płatności posługując się nią czterokrotnie. Mężczyzna zapłacił nią za zakupy spożywczo-przemysłowe. Zanim karta została zablokowana, nieuczciwy znalazca zdążył dokonać płatności w formie zbliżeniowej na kwotę ponad 180 zł. użył jej kilka razy.

Pokrzywdzona zgłosiła sprawę policji. Dochodzenie wszczęli żuromińscy kryminalni. – Policjanci przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu sklepu, gdzie posługiwano się kartą, a następnie ustalili sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty z art. 279 KK. Popełnione przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10 – informuje rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku zagubienia kart płatniczych, właściciel powinien jak najszybciej powiadomić oddział banku, który kartę wydał celem jej zablokowania. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia się nią przez osoby do tego nieuprawnione należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.