Sport

PŁÓTNICKA I SIEMIEŃSKA W KADRZE NARODOWEJ

Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego rozesłał powołania do kadry narodowej w Trójboju Siłowym. Jest się czym pochwalić. Na liscie są podopieczni bieżuńskiego trenera.
Magdalena Siemieńska z trenerem Danielem Liszewskim
fot. nadesłane

Na liście znalazły się Andżelika Płótnicka ze Strzeszewa oraz podopieczna Daniela Liszewskiego – Magdalena Siemieńska. Trójbój siłowy w powiecie żuromińskim rośnie w siłę. To kolejne wielkie wyróżnienia dla zawodniczek związanych w powiatem żuromińskim.

Powołanie do kadry narodowej Andżeliki Płótnickiej to efekt jej znakomitych osiągnięć. Zawodniczka Mechanika Sierpc w ubiegłym roku została mistrzynią Polski juniorek do lat 18 w kategorii 84kg+ w trójboju siłowym. Siłaczka ustanowiła także trzy rekordy Polski. W przysiadzie osiągnęła 175 kilogramów ustanawiając rekord Polski juniorów, a w martwym ciągu uzyskała 181 kilogramów. To rekord Polski kategorii… seniorek. Jej łączny wynik z imprezy w Skierniewicach (421 kilogramów) również jest rekordem Polski juniorów. Na swoim koncie ma również medal rangi międzynarodowej.

Nie dziwi także powołanie dla Magdaleny Siemieńskiej. Siemieńska jest zawodniczką SKS MEGA-GIM Zawidz i trenuje pod okiem Daniela Liszewskiego. W roku 2020 fighterka ustanowiła rekord Polski (80kg) w wyciskaniu sztangi leżąc podczas mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym w Skierniewicach. Natomiast podczas zawodów w Warszawie zdobyła mistrzostwo Polski w Wyciskaniu Leżąc w kat. 72kg juniorów do lat 23. Wywalczyła również Puchar Polski podczas zawodów w Kielcach.

OM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.