Sport

PŁÓTNICKA ZE ZŁOTEM I REKORDAMI

Andżelika Płótnicka została mistrzynią Polski juniorek do lat 18 w kategorii 84 kg +. Pochodząca ze Strzeszewa zawodniczka ustanowiła trzy rekordy Polski.
fot. Michał Osiecki

Powiat żuromiński siłaczami stoi. Mariusz Grotkowski jest multimedalistą kraju. W jego ślady idzie młoda zawodniczka UKS Mechanik Sierpc. Pochodząca ze Strzeszewa Andżelika Płótnicka.

– Wcześniej trenowałam siatkówkę, zaczęłam już w gimnazjum. Kiedy rozpoczęłam naukę w szkole średniej nabawiłam się kontuzji. Mieszkam w internacie i z nudów wybrałam się na siłownię. Tam poznałam swojego trenera i wszystko potoczyło się tak, jakby przez przypadek – tłumaczyła w rozmowie z Kurierem Andżelika Płótnicka.

Zawodniczka sierpeckiego Mechanika ma już złoty medal Mistrzostw Europy juniorek w trójboju siłowym, które odbyły się w Kownie. Wtedy, również w kategorii +84 kg, debiutowała na międzynarodowej arenie. Teraz swoją wysoką formę, ale też możliwości pokazała podczas X Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. W Skierniewicach młoda trójboistka nie miała sobie równych. Rywalizowała sama ze sobą.

Trójbój siłowy składa się z trzech konkurencji – przysiadu, wyciskania oraz martwego ciągu. Zawodniczka w dwóch z trzech konkurencji pobiła rekord Polski. W przysiadzie osiągnęła 175 kilogramów ustanawiając rekord Polski juniorów, a w martwym ciągu uzyskała wynik 181 kilogramów. To również rekord Polski, ale… seniorek. W wyciskaniu zaliczyła natomiast 65 kilogramów. Łączny wynik to 421 kilogramów, który również jest rekordem Polski juniorów.

Wyniki
Total – 421 kg (rekord Polski juniorów)
Przysiad – 175 kg (rekord Polski juniorów)
Wyciskanie – 65 kg
Martwy ciąg – 181 kg (rekord Polski seniorek)

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.