Informacje

PO RAZ KOLEJNY NAGRODZILIŚMY SPORTOWCÓW

W miniony piątek odbyła się Gala Sportu, podczas której nagrodziliśmy sportowców powiatu żuromińskiego. W tym roku formuła plebiscytu była inna niż zwykle. Bez zmian pozostał jednak charytatywny cel imprezy oraz wspaniała i szampańska zabawa.

Od kilku lat redakcja „Kuriera Żuromińskiego” organizuje plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Żuromińskiego. Za nami podsumowanie szóstej edycji. W tym roku formuła plebiscytu wyglądała inaczej niż zwykle. Nagrody w plebiscycie przyznała kapituła, która skupiła się na trzech głównych kategoriach. Wśród nagrodzonych znalazły się siostry Julia i Alicja Aniszewskie. To zdolne i ambitne tenisistki, o których pisaliśmy nie tak dawno na naszych łamach. Dziewczyny zostały docenione za swoją determinację, która przynosi im coraz większe sukcesy na kortach. Kolejnym nagrodzonym został Luis Felipe Silva da Silva- napastnik Wkry Żuromin, który rozpoczął grę przy Żeromskiego w tym sezonie. Zawodnik ma niesamowity potencjał i jest silnym wsparciem „zielono-czerwonych”. „Superczempionem” został uznany piłkarz Wkry Bieżuń Maciej Watkowski. Kapituła doceniła jego grę zarówno dla bieżuńskiego zespołu (którego jest głównym filarem) oraz reprezentowanie polskiej policji w sportowych rozgrywkach na arenie światowej. Specjalna nagroda drużynowa powędrowała do żuromińskich juniorów młodszych z roczników 2006-2008, którzy w 2019 roku zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Piłkarska Kadra Czeka.

Tradycyjnie podczas balu odbyła się charytatywna licytacja, której efekty były naprawdę imponujące. Najdroższym przedmiotem okazał się plastron podpisany przez polskich skoczków narciarskich. Został kupiony za 4 500 złotych, kwota w całości została przekazana olsztyńskiej fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, z którą współpracujemy od pierwszej edycji. Pozostałe licytacje zasilą natomiast Wkrę Żuromin, z którą od 2019 roku wspólnie organizujemy „Bal Sportowca”.

Nie zabrakło także symboli wsparcia dla Ukrainy. Wszyscy goście na samym początku Gali powstali, żeby chwilą ciszy zamanifestować swój sprzeciw wobec agresji Rosji, która zaatakowała Ukrainę.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować tę wspaniałą imprezę, podczas której wyróżniliśmy wyjątkowych, lokalnych sportowców, zebraliśmy środki na cele charytatywne oraz mogliśmy przeżyć wspaniały wieczór z wyjątkowymi gośćmi.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.