Na sygnale

Po raz kolejny odpowiedzą za kradzież i kradzież z włamaniem

Mundurowi z Żuromina już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jednej z posesji na terenie gminy Lubowidz. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (17.02) żuromińscy policjanci zostali poinformowani przez właściciela jednej z posesji w gminie Lubowidz o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu. Łupem złodziei padły dwie lodówki i telewizor. Podjęte działanie mundurowych wykazało, że z terenu posesji zniknęły również elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz silniki elektryczne. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w okresie ostatniego tygodnia. Konsekwentne praca policjantów dała podstawę do wytypowania podejrzanych.

Już cztery godziny od przyjęcia zgłoszenia policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzewanych sprawców kradzieży. Chwilę później został zatrzymany drugi mężczyzna. Rodzeństwo: 36 i 44-letni mieszkańcy powiatu żuromińskiego, zostało zatrzymane w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem. To nie pierwsza taka sytuacja z udziałem braci. Działali w warunkach recydywy. Przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali karze wyznaczonej przez prokuratora bezwzględnego pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.