Na sygnale

PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO

Policjant z komendy w Żurominie, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 47-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę 30 października, przed godz. 13.00, na drodze wojewódzkiej 563. Policjant z żuromińskiej komendy zauważył renaulta, którego kierowca wyraźnie nie panował nad autem. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie prawe pobocze. Policjant wyprzedził renaulta. Wymusił na kierującym zatrzymanie się, ale gdy podszedł do kierującego, przedstawiając się i wydając polecenia, by kierowca wyłączył silnik, ten nagle ruszył. Policjant znów ruszył za mężczyzną i w pobliżu Turzy Małej udało mu się zatrzymać kierującego, a następnie odebrać mu kluczyki. Wezwał także patrol z mławskiej komendy.

Jak się okazało podczas interwencji, 47-letni kierowca renaulta miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. – Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. W mławskiej komendzie usłyszał kolejne zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został przewieziony do aresztu śledczego – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej komendy policji.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.