Sport

PODLIŃSKI Z BRAMKAMI

Karol Podliński zakończył obóz przygotowawczy z zespołem Zagłębia Lubin. Napastnik w spotkaniach kontrolnych zdobył dwie bramki.

W tureckiej Larze, pod wodzą Piotra Stokowca do rundy wiosennej przygotowywali się zawodnicy Zagłębia Lubin. Stokowiec do Turcji zabrał 30 zawodników. W tym gronie znalazł się Karol Podliński. Wychowanek Wkry Żuromin miał szansę zaprezentować się w trzech spotkaniach kontrolnych.

Pierwszy pojedynek gracze Stokowca wygrali z FC Voluntari 1:0 , a Podliński wybiegł w pierwszej jedenastce i spędził na boisku 45 minut.

W drugim spotkaniu z FK Oleksandria (wygrana 2:1) również zanotował 45 minut i pierwszej połowie otworzył wynik pojedynku. Kacper Chodyna zagrał z wrzutu z autu do Erika Daniela, a ten świetnie dośrodkował po ziemi do nadbiegającego Karola Podlińskiego, który niepilnowany z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali.

W trzecim spotkaniu również Podliński wybiegł w pierwszej jedenastce i otworzył wynik spotkania. Tym razem otrzymał podanie od Jakuba Żubrowskiego i ładnym uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. W starciu z FK Metalac spędził na boisku 61 minut, a Zagłębie wygrało 3:1.