Sport

PODLIŃSKI ZAWODNIKIEM ZAGŁĘBIA LUBIN

Karol Podliński, wychowanek Wkry Żuromin, został zawodnikiem Ekstraklasowego Zagłębia Lubin. To drugi gracz klubu z Żeromskiego, który trafił na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.
fot. klub

Napastnik pochodzący z Jonnego (gm. Lutocin), którego pierwszym klubem była Wkra Żuromin, trafił na najwyższy ligowy szczebel.

– Bardzo się cieszę, że doszło do transferu. Wszystko działo się bardzo szybko, ale same rozmowy jak i finalizacja umowy przebiegły bardzo sprawnie. Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Lubina, ponieważ jest to klub z dużą tradycją, dodatkowo występujący w Ekstraklasie. Mam tu możliwości rozwoju i chce pomóc drużynie, jak najszybciej się da – mówił w krótkiej rozmowie z „Kurierem” po podpisaniu umowy z „Miedziowymi” Karol Podliński.

Rosły napastnik do Zagłębia trafił z Radomiaka Radom. Ekipa z Ekstraklasy była zainteresowana Karolem już pół roku temu. Podliński był na testach w zespole, pojechał na tygodniowy obóz, ale ostatecznie do podpisania umowy nie doszło. Napastnik trafił do Radomiaka i zaliczył znakomitą rundę. To nie uszło uwadze działaczom Zagłębia.

– Jest to typ zawodnika wpisujący się zarówno w taktykę naszego zespołu jak i strategię działania. Młody, perspektywiczny, dający nam nowe możliwości ustawienia drużyny pod kątem gry. Dodatkowym atutem Karola jest jego charakter, jest niezwykle ambitnym chłopakiem, ciężko pracującym na treningach, a przy tym twardo stąpającym po ziemi. Widać to po progresie, jaki osiągnął w ostatnim czasie, stając się czołową postacią Radomiaka, gdzie zarówno strzelał bramki jak i notował asysty – mówi Lubomir Guldan, dyrektor sportowy KGHM Zagłębia Lubin, dla klubowych mediów.

Podliński ma być rozwiązaniem kłopotów zespołu prowadzonego przez Martina Sevelę.

– Stylem gry przypomina nieco Bartka Białka – jest więc graczem silnym, wysokim, dobrze grającym tyłem do bramki, a tego nam w poprzednich spotkaniach brakowało – dodawał Guldan.

Podliński podpisał 2,5 letni kontrakt z Miedziowymi. Mówi się, że napastnik kosztował zespół Zagłębia 195 tysięcy złotych. Do Radomiaka, na wypożyczenie, powędrował także Rok Sirk.

OM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.