Informacje

PODWÓJNE DOFINANSOWANIE DLA POWIATU

Samorząd Powiatu Żuromińskiego otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycję, która już wcześniej otrzymała dotację.
GoogleMaps

Chodzi o inwestycję planowaną na terenie gminy Lubowidz, czyli przebudowę drogi Syberia-Sinogóra. Inwestycja zakresem rzeczowym przewiduje przebudowę drogi o długości blisko 4,94 km. Na odcinku tym nie tylko pojawi się nowa nawierzchnia, ale też cała jezdnia zostanie poszerzona do 6 m. Oprócz tego przebudowane będą skrzyżowania dróg w miejscowościach Sinogóra i Syberia. Przewidziane jest wykonanie poboczy, regulacja i odmulenie rowów, wykonanie odwodnienia jezdni, przebudowa chodników, budowa przepustów pod zjazdami oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego jezdni. Pisaliśmy, że powiat pozyskał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 4 mln złotych, które ma przekazać samorząd województwa mazowieckiego.

Jak się okazuje, samorząd szukając środków finansowania tej przebudowy aplikował też o środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kilka dni temu ogłoszono wyniki naboru wniosków. Powiat Żuromiński znalazł się na liście beneficjentów, których objęto dofinansowaniem. Przyznana dotacja to prawie 4,8 mln złotych.

Podobno od przybytku głowa nie boli, ale władze powiatu mają teraz nie lada wyzwanie. Oczywistym rozwiązaniem jest skorzystanie z rządowej, większej dotacji, ale szkoda też zmarnować środki marszałkowskie. Jak poinformował nas wicestarosta Ireneusz Rejmus powiat podejmie negocjacje z Mazowszem w celu zmiany przeznaczenia przyznanej dotacji. Chodzi o przeniesienie środków na wykonanie innej inwestycji drogowej. Do sprawy będziemy wracać. Najważniejsze, że w naszym powiecie zostaną wykonane kolejne, duże remonty.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.