Sport

PODWÓJNE ZŁOTO NIEZWYKŁEGO SIŁACZA

Mariusz Grotkowski zakończył rok dwoma złotymi medalami. Trójboista z Chamska ponownie nie miał sobie równych podczas Mistrzostw Polski.

Rok 2023 zakończył się spektakularnym sukcesem dla jednego z naszych sportowców. Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Puławach, przyniosły podwójne złoto dla Mariusza Grotkowskiego, który od lat nie ma sobie równych na krajowej arenie i zachwyca swoją determinacją oraz umiejętnościami. Tytuł mistrza Polski w odmianie sprzętowej trójboju to już dziewiąty tak prestiżowy tytuł w dorobku Grotkowskiego.

Wyniki jakie osiągnął, znów nie były osiągalne dla rywali. W dyscyplinie przysiadu ze sztangą osiągnął wynik 260 kg, w wyciskaniu 215 kg, a w martwym ciągu również 260 kg. Te osiągnięcia skumulowane dały mu niesamowity wynik 735 kg, co pozwoliło mu zdobyć złoto w kategorii wagowej 66 kg. To jednak nie koniec sukcesów, ponieważ nasz mistrz wygrał także w kategorii open seniorów, stając się najlepszym zawodnikiem mistrzostw bez podziału na kategorie wagowe.

Jednak sukcesy zawodnika nie byłyby możliwe bez nieocenionej pomocy trenera Arka Staszewskiego, któremu zawodnik gorąco podziękował na swoim profilu. Grotkowski po raz kolejny nie zapomniał o wsparciu osób, które pomagały mu treningach i przygotowaniach do mistrzostw.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.