PODZIAŁ PUNKTÓW Z BENIAMINKIEM

Wkra Bieżuń zremisowała na wyjeździe z rewelacyjnym beniaminkiem Konopianką Konopki 2:2. Podopieczni Roberta Piotrowskiego tym samym zanotowali trzeci remis w bieżących rozgrywkach. Są na 7 miejscu w tabeli.
Strzelec bramki Michał Dzięgielewski został zniesiony z boiska na noszach

Tegoroczny beniaminek rozgrywek Ligi Okręgowej – Konopianka Konopki – zaliczył bardzo dobre wejście w sezon. To jeden z trzech niepokonanych dotychczas zespołów w lidze. Gospodarze w sześciu spotkaniach zanotowali trzy zwycięstwa i trzy remisy.

W miniony weekend czekał ich prawdziwy sprawdzian. Do Moraw, bo tam swoje spotkania rozgrywa Konopianka, przyjechała bieżuńska Wkra.

Gracze Roberta Piotrowskiego po ubiegłotygodniowym remisie mieli chęć na pełną pulę. Bieżunianie pełni nadziei, ale też ofensywnie predysponowani zaczęli ten mecz bardzo dobrze. Wkra otworzyła także wynik spotkania. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Ziółkowski. Chwilę przed przerwą gospodarze wyrównali. Wkra dała się zaskoczyć przy rzucie wolnym. Dobre dośrodkowanie trafiło na głowę jednego z zawodników Konopianki, ten zagrał wzdłuż bramki, a Nosarzewski tylko dostawił nogę.

Chwilę po zmianie stron miejscowi objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Ransoma Akangby wykorzystał Kocięcki strzelając z woleja w samo okienko bramki. Wkra nie dała za wygraną. W 65 minucie dośrodkowanie Watkowskiego wykończył Michał Dzięgielewski i był remis. Radość nie trwała zbyt długo. W 70 minucie gry w starciu o piłkę z Ransomem Akangbą urazu doznał czołowy napastnik drużyny z Bieżunia – Michał Dzięgielewski. Piłkarz opuścił murawę na noszach, a konieczny był także przyjazd karetki pogotowia. Bramek więcej już nie było. W Morawach podział punktów.

W weekend bieżunian czeka kolejne ciężkie starcie. Do Bieżunia przyjeżdża MKS Ciechanów. Początek starcia w sobotę o godzinie 11:00.

Konopianka Konopki – Wkra Bieżuń 2:2 (1:1)

Bramki: Nosarzewski 44 min., Kocięcki 47 min. – Ziółkowski (k), Dzięgielewski 65 min.
Skład: Szreiber – Baca, Budzich, Leśniewski, Rokicki, Dzięgielewski, Betlejewski, S.Przybyszewski, Krajewski, Watkowski, Ziółkowski

Żbik Nasielsk – Sona Nowe Miasto 3:1
Błękitni Raciąż – KS Wąsewo 0:1
Konopianka Konopki – Wkra Bieżuń 2:2
MKS Ciechanów – Korona Szydłowo 0:1
Narew Ostrołęka – Ostrovia Ostrów Maz. 4:0
GKS Pokrzywnica – Iskra Krasne 3:1
GKS Strzegowo – Tęcza Ojrzeń 2:3