Informacje

POJEDYNCZE ZAKAŻENIA W NASZYM POWIECIE

Codziennie od jednej do kilku osób w powiecie odbiera pozytywne wyniki w kierunku zakażenia koronawirusem. Od jakiegoś czasu na stronie rządowej jest więcej informacji na temat zachorowań, zgonów i kwarantanny.
fot.Pixabay

Na początku, kiedy pod koniec listopada zakazano Powiatowym Stacjom Sanitarno-Epidemiologicznym publikowania dotychczasowych raportów z danych powiatów, na stronie rządowej (www.gov.pl, zakładka zakażenia koronawirusem, statystyki) publikowano tylko dane z konkretnego dnia. Nie było już informacji zbiorczych o ogólnej liczbie zakażonych w danym powiecie, o liczbie osób skierowanych do kwarantanny czy objętych nadzorem epidemiologicznym. Teraz strona zawiera nieco więcej danych.

I tak 27 stycznia w powiecie nie było przypadku śmierci z powodu Covid-19 ani też z powodu chorób współistniejących i Covid-19, 4 osoby odebrały wynik pozytywny, wykonano 23 testy, a kwarantanną objętych było 64 mieszkańców. Dzień później wynik pozytywny odebrał 1 mieszkaniec, w kwarantannie znajdowało się 69, a testów wykonano 14. Nikt nie zmarł. Również 1 osoba odebrała pozytywny wynik testu 29 stycznia. Na Covid i choroby współistniejące zmarł 1 mieszkaniec. W sumie tego dnia wykonano 24 testy i 58 osób przebywało w kwarantannie. 30 stycznia na 22 wykonane testy pozytywne były 5, w kwarantannie przebywały 54 osoby. Nikt nie zmarł. Dzień później wykonano 10 testów, nie było pozytywnych, a w kwarantannie przebywało 58 mieszkańców. Zgonów również nie było.

1 lutego na 16 testów 1 osoba okazała się zakażona, 56 przebywało w kwarantannie. Nikt zakażony ani z chorobami współistniejącymi nie zmarł. 2 lutego na 19 testów 3 były pozytywne, 68 osób odbywało kwarantannę, nikt nie zmarł. 1 mieszkaniec odebrał wynik pozytywny 3 lutego, a wykonano tego dnia 15 testów. 71 osób przebywało w kwarantannie, zgonów nie było. Kolejnego dnia 9 testów było z wynikiem pozytywnym na 29 wykonanych, zmarły 2 osoby (na Covid-19 i choroby współistniejące). W kwarantannie przebywało 79 mieszkańców. 5 lutego test na obecność koronawirusa wykonało 24 mieszkańców, 3 były pozytywne. 81 osób trafiło do kwarantanny. Tyleż samo testów wykonano w sobotę 6 lutego, zakażonych okazało się 4 mieszkańców. O 5 więcej niż dzień wcześniej osób przebywało w kwarantannie. Z kolei w niedzielę wykonano 9 testów, 3 okazały się pozytywne. W kwarantannie przebywało 70 osób.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Niestety informacja o 1 lutym nieprawdziwa, tego dnia u mnie i mojego dziecka test był pozytywny , a to dwa a nie jeden przypadek