Edukacja

Policjanci rozmawiali z uczniami o przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności prawnej nieletnich

Czym jest przemoc rówieśnicza i demoralizacja, co to jest czyn karalny, jakie konsekwencje za swoje zachowanie może ponieść nieletni, to tematy na które podczas spotkania rozmawiali z uczniami żuromińscy policjanci.

Rozmowa z uczniami szkoły podstawowej jest jednym z elementów działań prewencyjnych żuromińskiej Policji. Profilaktyk systematycznie spotyka się z uczniami szkół podstawowych i średnich. Spotkania ukierunkowane są na działanie zapobiegawcze, aby dzieci i młodzież nie popełniała czynów zabronionych prawem, a zarazem nie narażała się na konsekwencje prawne.

W ramach działań profilaktycznych, 22 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji. Profilaktyk Monika Ejnik rozmawiała z uczniami o zjawisku przemocy rówieśniczej, czym jest cyberprzemoc, czyli przemoc w związku z działalnością w Internecie oraz odpowiedzialnością karną związaną z łamaniem prawa.

Nie zabrakło tematów związanych z przepisami i zasadami ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli o bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych i obowiązku noszeniu elementów odblaskowych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, o czym świadczyły zadawane pytania i dyskusja na podejmowane tematy, które szczególnie  interesowały uczniów.

źródło; asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.