Edukacja

Policyjny technik kryminalistyki z wizytą w przedszkolu

fot. kpp żuromin

Technik kryminalistyki żuromińskiej komendy Policji odwiedził przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Swojęcinie. Spotkanie z maluchami miało na celu przybliżenie najmłodszym na czym polega praca technika kryminalistyki.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały zaproszonego gościa. Największe zainteresowanie wzbudziła w nich zawartość specjalistycznej walizki. Zachęcać maluchy do aktywnego udziału w spotkaniu funkcjonariusz nie musiał. Kilka słów wstępu sprawiło, że dzieci z dużą ochota słuchały jak wygląda i na czym polega praca technika. St. asp. Mirosław Grygo pokazał, jak ujawnia się ślady linii papilarnych na różnych powierzchniach. Dzieci sprawdzały też do czego służy np. lupa czy też folia daktyloskopijna. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci okazało się pobieranie odcisków palców na kartę daktyloskopijną.

Dzieci czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Maluchy miały także okazję przymierzyć policyjną czapkę i obejrzeć wyposażenie funkcjonariusza. Ta niecodzienna wizyta sprawiła przedszkolakom dużo radości i wywołała uśmiech na dziecięcych twarzach.

Oczywiście nie zabrakło upominków dla przedszkolaków. Dzieci otrzymały odblaski, z których będą korzystać podczas spacerów  z rodzicami.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.