Informacje

PONAD 1,2 MLN ZA DROGO. PRZETARG ODWOŁANY

Osiem firm złożyło oferty do przetargu na termomodernizację obiektu żuromińskiego szpitala. Niestety, ten pierwszy przetarg unieważniono. Najtańsza oferta była za droga.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy w „Kurierze”, że po wielu latach starań władzom szpitala oraz powiatu udało się podpisać umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynku żuromińskiego szpitala. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynosi 2,8 mln złotych. Koszt całej inwestycji może zbliżyć się nawet do 3,6 mln złotych. Jak poinformował nas wtedy wicestarosta Ireneusz Rejmus, w związku z przyznaną dotacją szpital musiał zabezpieczyć 10 % wkładu własnego, do tego dojdą dodatkowe koszty, których nie można było uwzględnić w projekcie. Ich wartość to nawet 500 tysięcy złotych, ale porównując je do skali przedsięwzięcia będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Inwestycja zakłada pełną termomodernizację budynku, docieplonych zostanie 8 tys. metrów kwadratowych ścian, wymienionych zostanie 1450 metrów kwadratowych okien. Na ścianach pojawi się także 560 nowych grzejników. Wraz z nimi na sufitach zawisną nowe punkty świetlne, energooszczędne w technologii LED (1800 sztuk). W budynku żuromińskiego szpitala wymieniona zostanie również cała sieć ciepłownicza. Na dachu natomiast zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Inwestycja ta będzie dużym wyzwaniem logistycznym, ponieważ w trakcie remontu szpital będzie normalnie funkcjonował. Odbiór techniczny zaplanowano na koniec grudnia 2022 roku.

Placówka przeprowadziła już procedurę przetargową. – Wczoraj nastąpiło otwarcie złożonych ofert. Było ich 8. Najniższa opiewa na kwotę 4 813 000, najwyższa to ponad 7 milionów – poinformował podczas ostatniej sesji rady powiatu w czwartek, 28 stycznia, starosta Jerzy Rzymowski. Niestety, jak wynika z kalkulacji, najtańsza oferta o ponad 1,2 mln zł przewyższa środki, jakie placówka ma zabezpieczone na to zadanie. Przetarg został unieważniony. Przygotowywana jest druga procedura. Czy w tej uda się wyłonić firmę?

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.