Informacje

PONAD 858 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE- TYLE ZARABIA NAJBOGATSZY MIESZKANIEC POWIATU

W tym roku na rozliczenie się z fiskusem mieliśmy więcej czasu niż zwykle. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Urzędy skarbowe przyjęły już nasze zeznania podatkowe. Niektóre z nich mogą przyprawić o zawrót głowy.
fot.archiwum redakcji

Za ubiegły rok do żuromińskiego Urzędu Skarbowego wpłynęło 14 408 zeznań podatkowych (indywidualnych oraz wspólnych, małżeńskich). Zdecydowanie najliczniejszą grupą w powiecie są osoby „na etacie”, rozliczeń PIT-37 złożono 11 358. Drugą pod względem liczebności grupą są przedsiębiorcy rozliczający się na podstawie PIT-36 , w 2019 roku było ich 1 514. Kolejną grupą są osoby, które podjęły decyzję o rozliczeniu na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Z rozliczenia takiego skorzystać mogą podatnicy prowadzący samodzielną działalność gospodarczą lub wspólnicy spółek cywilnych lub jawnych oraz podatnicy rozliczający przychód z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy i umów o podobnym charakterze. Takich rozliczeń (PIT-28) złożono 1 122. Przedsiębiorców płacących podatek liniowy ( PIT-36L) w ubiegłym roku w naszym powiecie było 318. W poprzednim roku 54 podatników osiągnęło przychody ze zbycia prywatnych papierów wartościowych lub udziałów w spółkach (PIT-38), a 42 osoby uzyskały przychód od sprzedaży nieruchomości (PIT-39).

A ilu milionerów rozliczyło się w ubiegłym roku w naszym Urzędzie Skarbowym? Z danych, które otrzymaliśmy od żuromińskiej placówki wynika, że osób, które osiągnęły w ubiegłym roku dochód powyżej miliona złotych jest 26. „Najbiedniejszy” z nich zarobił 1 015 000 złotych, a najbogatszy ponad 10 300 000 złotych. Daje to miesięczne wynagrodzenie w wysokości około 858 tysięcy złotych. Dziennie jest to ponad 28 tysięcy. Czy tylko nam w redakcji po przeczytaniu tekstu przyszła do głowy piosenka ze „Skrzypka na dachu” – Gdybym był bogaczem…?

Kacper Czerwiński

 

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • 10,3 mln rocznie to wg skali podatkowej z 2019 r. zapłacił 3 283 171,00 zł podatku.
    Fajnie starczy na 500+ dla 547 dzieciaków.

  • Niektórym żyłka pierdyk…., pęknie z wrodzonej Polakom zawiści. Czary będą rzucać , jak nic, żeby mu wszystko zdechło. Taki naród już: 10 %- społeczeństwo, 90 %- populacja do zagospodarowania.