Informacje

PONAD PÓŁ MILIONA NA PRZEJŚCIA

Żuromiński magistrat pozyskał środki na przebudowę dwóch przejść dla pieszych w mieście. Inwestycje mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ich obrębie.

Środki, które pozyskał Urząd Gminy i Miasta w Żurominie pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021. Zadania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych w mieście. Pierwsze w z nich znajduje się na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego, Zwycięstwa i Mazowieckiej. Drugie to skrzyżowanie Żeromskiego z Przemysłową. Magistrat pozyskał na ten cel ponad pół miliona złotych. Inwestycje mają kosztować nieco ponad 700 tysięcy złotych.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak konkretnie będą wyglądały przejścia. Urząd będzie zlecał wykonanie projektów. Na pewno miejsca te zyskają nowe doświetlenie, nowe oznakowania, pod uwagę brane są oznakowania 3D.

KC

 

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • To chyba jakiś żart?!?!?!??!?!
    700 tysięcy na modernizację dwóch przejść dla pieszych?!??!?!?!?
    Urząd zleci projekcik. Wygra projekcik brata szwagra pani Celiny ze sekretariatu. Potem firma wuja siostry tejże pani Celiny to ogarnie i pyknie lewo fakturkie na 700 tałzenów, z których 95 % rozleci się po kieszeniach bo kurde ile może kosztować farba na asfalt i 4 lampy hybrydowe????!?!?!?!??!?!